سایت ساز رایگان افزایش رتبه الکسای قانونی
بستن تبلیغات [X]
فرایند و عملکرد سیستم ERP ایده آل

فرایند و عملکرد سیستم ERP ایده آل

2018-01-19
6:58:

یک سیستم ایده آل زمانی یک پایگاه اطلاعاتی جداگانه محسوب می شود که مورد استفاده قرار گرفته و تمام اطلاعات مربوط به گزینه های مختلف نرم افزاری را دربر گیرد این قطعات نرم افزاری می تواند شامل این موارد باشد
دسته بندی کامپیوتر و IT
فرمت فایل doc
حجم فایل 31 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 45
فرایند و عملکرد سیستم ERP ایده آل

فروشنده فایل

کد کاربری 8044

فرایند و عملکرد سیستم ERP ایده آل


یک سیستم ایده آل زمانی یک پایگاه اطلاعاتی جداگانه محسوب می شود که مورد استفاده قرار گرفته و تمام اطلاعات مربوط به گزینه های مختلف نرم افزاری را دربر گیرد. این قطعات نرم افزاری می تواند شامل این موارد باشد:

 • تولید:

مجموعه عملکردهایی که شامل این موارد می‌شود؛ مهندسی، ظرفیت، مدیریت و کنترل جریان کار، کنترل کیفیت، صورت حساب مواد اولیه، جریان و فرآیند تولید و غیره

 • امور مالی:

حساب های قابل پرداخت، حساب های دریافتی، دارایی های ثابت، دفتر حساب کنترل و مدیریت پول نقد و غیره.

 • منابع انسانی:

سودها، آموزش، لیست حقوق، زمان حضور و غیره.

 • کنترل زنجیره عرضه کالا:

لیست سیاهه انبار، برنامه ریزی زنجیره عرضه کالا، برنامه ریزی زمان بندی شده تأمین کننده، جریان ادعای خسارت، ثبت سفارش و غیره.

 • پروژه ها:

هزینه ای، صورت حسابی، کنترل فعالیت، زمان و مخارج مصرفی و غیره.

 • کنترل و مدیریت رابطه مشتری:

فروش و بازاریابی، سرویس خدماتی، تشکیل کمیسیون، تماس با مشتری، فراخواندن مرکز حمایتی و غیره.

 • انبار اطلاعات:

به طور معمول بخشی است که می تواند توسط سازمان ها و مشتریان و تأمین کنندگان و کارمندان به آن دسترسی پیدا شود.

ERP روند تولید را بهبود می بخشد:

قبل از سیستم های ERP، هر اداره موجود در یک سازمان به احتمال بسیار زیاد از سیستم های کامپیوتری، اطلاعات و پایگاه مختص به خود برخوردار خواهند بود. متأسفانه، بسیاری از این سیستم ها قادر به برقراری ارتباط با یک سیستم دیگر نخواهد بود با این که به ذخیره و نوشتن مجدد اطلاعات جهت امکان پذیر ساختن برقراری ارتباط بین سیستم های کامپیوتری نیاز خواهند داشت. برای مثال، امور مالی یک شرکت به جای سیستم HR بر مبنای سیستم کامپیوتری مجزاست و آن را در زمینه به جریان انداختن برخی عملکردها، پیچیده و سخت گیرانه می سازد.

هرگاه سیستم ERP در جایی وجود داشته باشد، به طور معمول تمام جنبه های یک سازمان می توانند به طور هماهنگ به جای هر سیستم جداگانه و منفردی که نیاز به سازگاری با یکدیگر دارند، کار کنند. سازمان های بزرگ، قدرت تولید را افزایش دادند و انواع نرم افزاری کمتری را نتیجه کار خود قرار دادند.

اجرای یک سیستم ERP :

اجرای سیستم ERP کار ساده ای نمی باشد. در واقع مستلزم برنامه ریزی و مشاوره و رایزنی بسیاری است و در اکثر موارد 3 ماه تا 1 سال طول می کشد. سیستم های ERP به طور فوق العاده ای از نظر ادراکی وسیع و گسترده می باشند و برای بسیاری از سازمان های بزرگ تر این سیستم می تواند بی نهایت پیچیده باشد. اجرای سیستم ERP در نهایت مستلزم تغییرات قابل توجهی در زمینه عملکردهای پرسنل و عملکردهای کاری خواهد بود. در حالی که این سیستم ممکن است برای پرسنل خانگی AT تا رییس و مدیر پروژه معقول به نظر برسد، بسیار توصیه می شود که از مشاوران اجرایی ERP به واسطه این حقیقت که مشاوران به طور معمول مقرون به صرفه تر می باشند و به ویژه در زمینه اجرایی این نوع سیستم ها آموزش دیده اند، استفاده می شود. یکی از مهمترین ویژگی هایی که یک سازمان باید در زمان اجرای سیستم ERP داشته باشد، مالکیت پروژه است. از آن جا که تغییرات بسیار زیادی اتفاق می افتد و تأثیر گسترده آن بر روی تا حدودی هر فرد حاضر در سازمان رخ می دهد، کسب اطمینان از این که هر فرد عضو هیأت رئیسه است و به ساخت پروژه و استفاده از موفقیت یک سیستم جدید ERP، مهم تلقی می شود. به طور معمول سازمان ها از فروشندگان ERP استفاده می کنند یا برای اجرای سیستم سفارشی ERP خود یا شرکت ها مشورت می کنند. سه نوع سرویس خدماتی حرفه ای وجود دارد که در هنگام اجرای سیستم ERP فراهم آورده می شوند، آنها سیستم های مشورتی، سفارشی و حمایتی می باشند.

 • سرویس های مشورتی:

به طور معمول سرویس های خدماتی مشاوره ای هستند که مسئول مراحل اولیه اجرای ERP می باشند، این سیستم ها به سازمان کمک می کنند تا با سیستم جدید خود، پیش بروند، با آموزش تولید محصول جریان کار همراه باشند و استفاده ERP را در سازمان خاص و غیره بهبود بخشند.

 • سرویس های سفارشی:

سرویس های خدماتی سفارشی با گسترش استفاده از سیستم جدید ERP با تغییر استفاده از آن و با ایجاد رابطه های سفارشی و یا کاربرد کد و رمز بنیادی کار می کنند.

 • سرویس های حمایتی:

سرویس های حمایتی هم شامل حمایت و هم حفظ و پایدری سیستم های ERP می شوند. برای مثال، عیب زدایی و رفع اشکال و یاری رساندن به موضوعات ERP.

فواید سیستم های ERP:

فواید بسیار زیادی در خصوص اجرای سیستم ERP وجود دارد؛ در اینجا تعداد کمی از آن ها ارائه می شود:

 • یک سیستم به طور کامل هماهنگ و منسجم
 • توانایی کارآمد ساختن فرآیندها و جریان های کاری مختلف
 • توانایی به سادگی سهیم شدن اطلاعات سراسر ادارات متعدد در یک سازمان
 • بهبود کارآیی و راندمان و سطح تولید و بهره وری
 • ردیابی و پیش بینی بهتر
 • هزینه های کمتر
 • بهبود سرویس خدمات مشتری

مضرات سیستم های ERP:

در حالی که فواید این سیستم به طور معمول نسبت به مضرات آن برای اکثر سازمان های اجرایی سیستم ERP در کفه سنگین تر ترازو قرار دارد، اما در این جا بعضی از متداول ترین موانع تجربه شده را بیان می داریم: به طور معمول بسیاری از موانع می تواند جلوگیری شود مشروط بر این که سرمایه کافی تخصیص داده شود و آموزش کافی داده شود، با این همه، موفقیت آن به مهارت ها و تجربه نیروی کاری برای سازگاری سریع تر با سیستم جدید بستگی دارد.

 • سفارش در بعضی موقعیت ها محدود می شود.
 • نیاز به مهندسی دوباره جریان های تجاری و بازرگانی
 • سیستم های ERP می توانند برای نصب و راه اندازی، هزینه های بازدارنده داشته باشند.
 • حمایت فنی و تکنیکی آن می تواند چیز سرهم بندی شده ای باشد.
 • ممکن است ERP برای سازمان های خاصی که هم جدید هستند و هم خواهان پیشرفت و سوق یافتن به یک چیز جدید در آینده نزدیک می باشند، بسیار سختگیرانه عمل می کند.

مرور و بازنگری

برنامهریزی منبع سازمانی (ERP) سیستم های تجاری عملی را که یک سازمان برای کنترل و مدیریت عملکردها و فعالیت های تجاری پایه اش در رابطه شغل و حرفه خود به کار می بندد از قبیل تخصیص بودجه، حسابرسی، منابع انسانی و جریان مواد اولیه را با هم هماهنگ و یکپارچه می سازد. راه حل و فصل برنامه ریزی منبع سازمانی (ERP) به شرکت ها در حفظ هماهنگی جریان تجاری و حرفه ای بدون مرز مشخص در میان عملکردها و فعالیتهای تجاری مهم، کمک می کند؛ و روند رقابتی خود را با پیشرفت های فناوری کنونی ادامه می دهد.

اجرای موفقیت آمیز ERP به سازمان ها این توان را می دهد تا جریان تجاری خود را به منظور بهبود فعالیت ها و عملکردهای تولیدی، توزیعی و جریان های مالی هر شغل و حرفه، ارتقا بدهند، خودکار سازند و مطلوب بگردانند. راه کار استفاده از ERP می بایست سازمان را در جهت تأمین خدمات عالی به مشتری، قابلیت نظارت روزانه بر عملکردها، برانگیختن عوامل محرک کاری، پیش بینی گرایش های آتی و اندازه‌گیری ضربان موقعیت مالی شرکت، توانمند سازد.

ص 70

ERP، جریان تجارت و حرفه بازرگانی را با استفاده از محیط متداول سیستم اطلاعاتی، خودگردان می‌سازد. این خودگردانی به این خاطر به دست می‌آید چون ERP یک ساختار و چارچوب کاربردی چند بخشی است که از طریق پایگاه اطلاعاتی منسجم و هماهنگ فعالیت می کنند.

راه حل ERP مرکب از چندین بخش عملکردی است، و هر یک از این بخش ها در راستای بهترین عملکردها ساخته می‌شود. این راه حل به مشاغل در درک بهتر و کنترل بهتر منبع اجرایی خود کمک می کند.

اجزای سازنده:

انواع مختلف زیادی تولید کننده، توزیع کننده، شرکت های خدماتی حرفه ای و مشاغل سنتی وجود دارد که اکثر آنها از ترکیب و تلفقیق کاربردهای فهرست شده در این جدول استفاده می کنند.

کاربردهای اجزای سازنده ERP

تولیدکنندگان

توزیع کنندگان

خدمات حرفه ای

مشاغل سنتی

حسابرسی مالی

٭

٭

٭

٭

مدیریت و کنترل منابع انسانی

٭

٭

٭

٭

مدیریت و کنترل سیاهه لموال

٭

٭

مدیریت و کنترل انبارداری

٭

٭

جریان سفارش خرید و فروش

٭

٭

٭

مدیریت و کنترل زنجیره عرضه کالا

٭

٭

برنامه ریزی شرایط و نیاز به مواد اولیه

٭

برنامریزی موقعیت (MRP)

٭

پیش بینی و برنامه ریزی

٭

٭

٭

٭

حسابرسی پروژه

٭

مدیریت و کنترل منابع

٭

مدیریت و کنترل مشارکت

٭

مدیریت و کنترل روابط مشتری

٭

٭

٭

تجزیه و تعیین مشاغل هوشمند

٭

٭

٭

٭

سرویس های خدماتی:

خدمات ERP :

تکثیر و فزونی سیستم های متعدد ERP به طور معمول گیج کننده می باشد و اغلب مواقع مشکلات و سختی‌های مهمی را برای تصمیم گیران یک شرکت در رابطه با موضع هایی مثل این که کدام سیستم اجرا شود، انتخاب فروشنده، چارچوب های زمانی، موفقیت ترکیب و آریش موقعیتی و هزینه ها و غیره، به وجود آورد.

شرکت GREEN BEACON یک راه حل جهت یافته ای را ارایه می دهد که موضوعات ذکر شده در بالا را با ارایه تنوعی از خدمات ERP بر طبق نیازهای شرکت نیمه بازرگانی بیان می کند. تجربه ما حاکی از این است که مشاغل در راستای جریان اطلاعات به منظور بهینه ساختن فعالیت های تجاری و بازرگانی هر روزه‌شان به کنترل عملکردها و فعالیت ها نیاز دارند. مضاف بر این، اکثر شرکت‌های تجاری می‌بایست از سیستم‌های مناسبی برای رسیدن به اهداف و نیات خود استفاده کنند. اکثر مطالعات و بررسی‌هایی که در مورد صنعت انجام گرفته حاکی از این بوده است که پروژه های اجرایی ERP عدم توانایی قوی در زمینه شناسایی واضح و مبرهن اهداف تجاری، با مشکل مواج می شوند، در شرکت GREEN BEACON در ابتدا بر روی نیازهای یک شغل و حرفه تمرکز می کنیم و سپس به جنبه های فنی و تکنولوژیکی اجرای ERP می پردازیم. GREEN BEACON مهارت ها و توانایی های مهم و حیاتی زیر را برای اجرای ERP مشتریان به همراه می آورد که عبارتند از:

 • تجربه گسترده و مهارت در زمینه ترفندهای نصب، پیکربندی و سفارش ERP در سرتاسر صنایع عمودی و قایم.
 • عمق مهارت و تخصص فنی با مایکروسافت و ترفندهای EPICORERP.
 • عمق مهارت و تخصص فنی هماهنگ کننده ترفندهای ERP با دستگاههای قانونی موجود، ترفندهای CRM و انبارسازی اطلاعات.
 • روش کاربردی اثبات شده، مجموعه قابل تکرار فرآیندها بر مبنای بهترین عملکردها، برای کاربردهای مرحله بندی شده ای که منجر به موفقیت به موقع و ارایه بودجه تخصیصی می‌شود.

عوامل متمایز کننده:

روش کاربردی ما از کسب تجربه در عملکرد و به کار گیری دستگاههای متعدد نشأت می گیرد. شغل و حرفه ما در جهت دستیابی به غلبه بر خطرات احتمالی مرتبط با انجام عملکردهای ERP، سمت و سو می گیرد. اکثر اوقات مشاغل و تجارت ها در جریان اجرای ERP خود و همچنین مرحله بعد از به کارگیری آن با مشکل روبرو می‌شوند. بعد از کارکردن تنگاتنگ با ارباب رجوع‌ها، معیارهایی را شناسایی کرده‌ایم که باعث موفقیت پروژه ERP همراه با فواقد عملکردی و راه‌اندازی بنیادی می شود و به ما در غلبه بر خطرات احتمالی مرتبط با عملکردهای اجرایی ERP کمک می کند. راه کارها و تاکتیک های اصلی و هم ما در کنترل و مدیریت اجرایی ای آر پی عبارتند از:

 • تعریف مشخص اهداف یک شغل و حرفه تجاری.
 • Green Beacon این مرحله را مهم ترین مرحله در جریان هرگونه عملکرد اجرایی درنظر دارد.

دستاورد ما بیشتر هدفمند شدن شغل و حرفه تجاری است نه متمرکز بر سیستم با محصول تولیدی ما اقدام به کمک کردن به ارباب رجوعهایمان می‌کنیم تا به روشنی و به وضوح اهداف خود را با تنظیم و مشخص کردن اهداف قابل اندازه‌گیری و قابل شمارش به منظور دستیابی به سودهای عملکردی تعیین کنند.

 • دست آورد اداری محصول تولیدی:

اغلب مواقع شرکت ها بر محصولات تولیدی تمرکز می‌کنند، نه جریان و فرآیند تولید آن.

شرکت Green Beaconبا ارزیابی نیارهای ارباب رجوعان و فعالیتهای عملکردی مخالف است و سپس با انتخاب محصول تولیدی مناسب که به بهترین وجه شرایط و نیازهای شغل و حرفه بازرگانی را برآورده می‌سازد، موافق می‌شود.

 • دانش و آگاهی GAP در میان کاربران و مربیان:

شرکت Green Beaconبه شدت آموزش ارباب رجوعان را به منظور غلبه بر موانع دانش و آگاهی و فاصله میان آموزش دهندگان و کاربران نهایی را در ارجحیت کار خود قرار می دهد.

تجربه به ما آموخته است که جنبه های بسیار زیادی وجود دارد که تحت تأثیر به‌کار‌گیری ERP در یک سازمان- از جریان اجرایی تا مرحله بعد از اجرا، قرار می گیرد و می بایست به خوبی آموزش داده شود. قدرت ما در جلسات آموزشی آموزش دهندگان و همچنین کاربران نهایی به کاربران کمک کند تا با تغییرات به وجود آمده سریع و به نحو مؤثری سازگاری پیدا کنند. هدف ما انتشار سریع دانش و آگاهی ERP در فعالیت‌های تجاری و بازرگانی روزانه برای تمام احزاب و بخش های گنجانده شده در آن می‌باشد.

موفقیت حاصل شده در هر مرحله:

موفقیت Green Beaconبه واسطه موفقیت ارباب رجوع هایش تعیین می‌شود. ما به طور کامل درصدد اثبات و تأمین خدمات عالی با نتایج قابل بررسی می‌باشیم و همچنین درصدد کسب اطمینان از این هستیم که نیازهای تجاری ارباب رجوع‌هایمان تأمین و برآورده شود. هدف ما برقراری ار تباط مستمر با ارباب رجوع‌هایمان و همچنین اعتماد آنها به مشاوران تجاری که در هر مرحله از پروژه ERP وجود دارند، می‌باشد.

 • به حداکثر رساندن سرمایه گذاری در شغل و تجارت خود:

تیم مشاروان کارشناس و با تجربه ما مستقیم با ERP با سایر مدیران مشاغل به منظور شناسایی بهتر ERP کار می‌کند. راه کار اجرایی مربوط به شرکت شما سرمایه گذاری حرفه‌ای و تجاری را به حداکثر خواهد رساند و کارآمدترین راه حل را ارایه خواهد داد. شرکت Green Beacon هم بر بخش فنی و هم بر بخش تجاری فرآیند اجرایی ERP تأکید می کند چون موفقیت هر پروژه به شناسایی واضح و دقیق نیازهای تجارتی بستگی دارد.

مدیر منبع شرکت بازگانی TM:

ERM شامل نسل بعدی ERP، CRMوSFA مبتنی بر وب می‌شود. ERP,BSCALER مبتنی بر وب را فراهم می‌آورد و از راه حل مدیریتی به طور کامل کارآمد در بخش تجاری و بازرگانی برخوردار می‌شود. که شامل حسابرسی مبتنی بر وب، CRM,MRP برای SMB ها، VARS، فروشندگان و دلالان، وارد کنندگان و توزیع کنندگان می‌شود. بیشتر در مورد گزینه های انتخابی پرداخت به اضافه SAAS بیاموزید، ویژگی حسابرسی و خلاصه کنترل آن را مطالعه کنید.[ بازدید : 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانلود مقالات دانشجویی است. | طراح قالب avazak.ir| با قدرت sharghblog.ir